نکات نقل مکان به ترکیه ،قبل از مهاجرت از این ۸ نکته مطلع باشید!

نکات نقل مکان به ترکیه

الریک بور، مهاجر و مسافر باتجربه، طی دوران زندگی‌اش در هشت کشور از چهار قاره متفاوت زندگی کرده است. معلم سابق ۶۲ ساله از مونیخ می گوید نقل مکان او به شهر آنتالیا، آخرین نقل مکان او است. او در ساحل کنیالتی یک واحد آپارتمان خریده است. ما افکار الریک را بررسی می کنیم تا به نکاتی پی ببریم که مردم باید قبل از نقل مکان به ترکیه از آنها مطلع باشند. در ادامه به نکات نقل مکان به ترکیه می پردازیم. “اگر قصد خرید ملک در کشور ترکیه را دارید پیشنهاد میکنم قبل از پرداختن به این مطلب برای آگاهی از قیمت خانه در ترکیه و پیدا کردن ملک مورد نظر خود در این کشور عبارت “خرید ملک در ترکیه” را کلیک کنید تا به صفحه مربوطه متصل شوید و آنجا خانه مورد نظر خود را پیدا کنید.”

نکات نقل مکان به ترکیه

هوای ترکیه واقعاً گرم است.

الریک می گوید، «فکر نمی کنم چیزی بتواند شما را آماده بکند برای اینکه درک کنید ترکیه در ماه‌های جولای و آگوست چقدر گرم است. مردم به ترکیه می آیند و تصور می کنند می توانند روی ساحل استراحت و سیاحت بکنند اما بعضی روزها آنقدر هوا گرم است که حتی نمی توانید روی ساحل بنشینید.» او می گوید، عده‌ای هم سخت این حقیقت را باور می کنند که در بخش‌های زیادی از ترکیه برای ماه‌های متوالی باران نمی بارد. الریک هشدار می دهد که در ماه‌های جولای و آگوست باید به وضعیت گرمای هوا خیلی دقت بکنید، بخصوص اگر بچه کوچک دارید یا سالخورده هستید، و ادامه می دهد گاهی اوقات بهتر است در ویلای ترکیه‌ای و آپارتمان راحت خودتان بمانید.

نکات نقل مکان به ترکیه

ترک‌ها از مواد غذایی در فصل خود استفاده می کنند.

«در بخش‌های زیادی از اروپا می توانید در طول سال آناناس بخرید، اما در ترکیه همه چیز در فصل خود به فروش می رسد. این شیوه غذا خوردن طبیعی‌تر است و از لحاظ محیط زیستی بی ضرر است.» اگر بخواهید از محصولات وارداتی استفاده بکنید چند سوپرمارکت وجود دارد که میوهایشان با پرواز از سراسر جهان آمده اند. با این حال، الریک می گوید او این شیوه غذا خوردن ترک‌ها را دوست دارد. «انسان‌ها باید از مواد غذایی در فصل خود استفاده بکنند. همه چیز در فصل خود تازه و خوش‌مزه است و طعم زیادی دارد، برای مثال گوجه‌های اینجا از گوجه‌هایی که تاکنون در جاهای دیگر خورده ام خوش‌مزه‌تر است.»

نکات نقل مکان به ترکیه

خودتان را در بین مردم قرار دهید.

الریک هشدار می دهد دوست پیدا کردن می تواند کار سختی باشد. «افرادی را می شناسم که به اینجا نقل مکان کرده و انتظار داشته اند خیلی سریع دوستانی پیدا بکنند و در نهایت حس انزوا پیدا کرده اند.» زمان می برد تا مثل کشور خودتان گروه دوستی تشکیل بدهید. او می گوید، «توصیه من این است که اولین دعوت را قبول کنید. اگر کسی برای بیرون رفتن از شما دعوت کرد، قبول کنید، حتی اگر بعد از بازگشت به خانه این دعوت را مسخره کنید. هرگز نمی دانید با چه کسی ملاقات خواهید کرد و حتی ممکن است دلبستگی جدیدی پیدا کنید.» الریک همچنین توصیه می کند به کلاس‌های زبان ترکی بروید. «هر چه بیشتر ترکی یاد بگیرید بیشتر می توانید از زندگی در ترکیه بهره ببرید. و اگر با خارجی‌های دیگر همکلاس باشید احتمالاً در آنجا دوستانی پیدا می کنید.» اگر واقعاً معاشرتی هستید سعی کنید کلوب یا گروه خودتان را تشکیل بدهید. «من در سال اول گروه کتاب‌خوانان را آغاز کردم، و بعد از اینکه در فیس بوک، محل اجتماعی که عضو آن هستم، سعی کردم افرادی را پیدا بکنم دیدم که مردم از جاهای مختلف عضو گروه من شده اند.» اکنون ما نه نفر هستیم که هر ماه همدیگر را ملاقات می کنیم.

نکات نقل مکان به ترکیه

تفاوت‌های فرهنگی را کم اهمیت ندانید.

الریک می گوید، «یک تفاوت مثبت این است که ترک‌ها بسیار خوش‌برخورد و صمیمی هستند. از میان مکان‌هایی که تاکنون در آنها زندگی کرده ام، ترکیه تنها جایی است وقتی در خیابان برای پرسیدن آدرس می ایستید، مردم نه تنها به شما نشان می دهند به کجا بروید بلکه پیشنهاد می دهند یک فنجان قهوه برای شما بخرند.» حتی ممکن است چند روز بعد از ملاقات با کسی به مراسم عروسی یا جشنی دعوت بشوید. بعضی از مردم در ابتدا این رفتار را خسته‌کننده می دانند، بخصوص اگر از کشوری آماده باشند که مردم آن دیرجوش‌تر باشند. از نظر الریک نباید این کارها را انجام بدهید: «در مناطق ساحلی مانند آنتالیا، فتحیه، و بودروم که اکثر ساکنان آنجا غربی هستند، مناطق آرامی هستند. پس اگر خانم هستید نیاز نیست نگران پوشش باشید. اما ممکن است نیاز باشد برای رفتن به مناطق سنتی‌تر از پوشش استفاده بکنید.» چیزهای دیگری که باید بدانید این است که فین کردن در مکان عمومی بی ادبی و غیر بهداشتی محسوب می شود، و در ترکیه رسم است که وقتی به خانی کسی می روند کفش‌هایشان را در می آورند.

“برای اطلاع از قیمت روز آپارتمان در کشور ترکیه به اینجا مراجعه کنید.”

نکات نقل مکان به ترکیه

به خودتان زمان بدهید.

الریک می گوید، «سال اولی که به خارج نقل مکان می کنید ممکن است دشوار باشد. ممکن است از خودتان بپرسید چرا به اینجا آمده ام، و اینکه حس دلتنگی و ناراحتی داشته باشید. این مساله کاملاً طبیعی است، همه ما این دوره را پشت سر می گذاریم ـ حتی من که همیشه به کشورهای مختلف نقل مکان کرده ام. شما با فرهنگی جدید، غذایی جدید، آب و هوایی جدید و تشریفات اداری دشوار رو به رو هستید و تلاش شما برای ملاقات با مردم هم وجود دارد. الریک به مهاجران جدید توصیه می کند هر موقع احساس افسردگی کردید برای خودتان کار خوبی بکنید، حتی اگر این کار فقط پختن غذایی دلپذیر یا رفتن به سینما باشد ـ تلاش کنید آپارتمان‌های ترکیه‌ای خود را ترک بکنید. «با دوستی تماس بگیرید، با کسانی تماس بگیرید که دل شما برای آنها تنگ شده است. اکنون دنیا کوچک‌تر است و می توانیم از طریق skype خیلی آسان با خانواده خود گفتگو کنیم.» به جز اینها طی این مدت چه کار کنیم؟ فقط در برابر آن مقاومت کنید. شما هم روزهای خوب و هم روزها بد خواهید داشت اما به طور کلی همه چیز بهتر و بهتر می شود و یک روز، که خوشبختانه خیلی هم دور نیست، دلتنگی شما از بین می رود و فقط خاطره آن باقی می ماند.»

نکات نقل مکان به ترکیه

همه چیز را در خانه مرتب کنید.

الریک توصیه می کند، «وسایل‌تان را کم‌تر و آنها را امتحان بکنید و قبل از اینکه خانه را ترک کنید مطمئن شوید همه چیز به روز است.» نکات او اینها هستند: مطمئن شوید وصیت‌نامه شما معتبر است؛ از همه دارایی‌هایتان لیستی تهیه کنید تا اگر برگشتید بدانید چه چیزهایی دارید؛ هر آنچه را که می توانید به طور آن‌لاین انتقال بدهید، چون پیگیری آن از تراکنش‌های روی کاغذ آسان‌تر است؛ همه تراکنش‌ها را در کشورتان انجام بدهید (برای مثال، پرداخت قبض‌ها) تا از حجم پولی که باید بین کشورها منتقل شود کم شود؛ و درنهایت، سعی کنید دوست صمیمی و مورد اعتمادی را پیدا کنید که رابط شما در کشورتان باشد، و در انجام امور بانکی، فرستادن ایمیل‌ها و هر گونه کار پیش‌بینی نشده به شما کمک بکند.

نکات نقل مکان به ترکیه

وسایل خود را در ترکیه خرید کنید.

الریک می گوید، «من همه وسایل خود را با کشتی به ترکیه فرستادم اما ای کاش این کار را نکرده بودم، این کار پرهزینه و وقت‌گیر بود، و من در آخر بابت اسباب قدیمی‌ام بیشتر از آنچه فکر می کردم مالیات دادم. اگر بگردید می توانید لوازم ضروری خانه مانند یخچال و گاز سفید رنگ را با قمیت نسبتاً خوبی در همین جا بخرید. و همیشه می توانید از مهاجرانی که کشور را ترک می کنند اجناس دست دوم بخرید.»

نکات نقل مکان به ترکیه

کلام آخر

«من از اروپای شمالی به اینجا آمده ام، در آن زمان افراد زیادی به من گفتند که درنهایت از تابش آفتاب و دریا خسته می شوم، و دلم برف و محیط‌های آشناتر می خواهد. خب، این اتفاق نیافتاد. اکنون دو سال است که در ترکیه هستم و هر روزش برای من موهبت است. طی دو سال گذشته دو بار به آلمان برگشتم تا دوستانم را ملاقات کنم اما هر بار دوست داشتم زودتر به خانه‌ام برگردم.»

وبسایت iranturkeygroup  وابسته به گروه املاک جت، بزرگترین وبسایت املاک ترکیه، با معرفی بهترین ملک‌ها در کشور ترکیه جهت خرید و همچنین ارایه اطلاعاتی در زمینه مهاجرت و اقامت در ترکیه، در این مسیر همراه شما است تا با خیالی آسوده برای آینده خود برنامه ریزی کنید. همچنین برای اطلاع از قیمت خانه در ترکیه اینجا را کلیک کنید.

*در مطالب بعدی شما را با جزییات بیشتری از روند اخذ اقامت ترکیه و چگونگی زندگی بهتر  در کشور ترکیه آشنا خواهیم کرد، پس اگر به دنبال بهترین روش برای اخذ اقامت ترکیه هستید مطالب بعدی ما را جتما دنبال کنید.