نقل مکان به ترکیه ،فایده ها و معایب مهاجرت به این کشور!

نقل مکان به ترکیه

افرادی که در مورد سفر به ترکیه فکر می‌کنند اغلب در یکی از این دو گروه قرار می گیرند. اولین گروه هیچ قید و بندی ندارند،بدون تعهد مالی و برنامه‌ریزی، برای زندگی در خارج از کشور مشتاقانه سوار هواپیما می‌شوند. گروه دوم اغلب سوالات زیادی دارند و دچار تردید هستند. نیاز دارند بیشتر بدانند و به دنبال نصیحت از دوستان و خانواده‌شان هستند. آنها ازینکه دلتنگ نوه‎‌هایشان شوند نگران هستند یا جوان‌ترها دلهره دارند که آیا آنها می‌توانند تمام طول سال را در ترکیه کار و زندگی کنند. آنها می‌پرسند که آیا شکاف فرهنگی آنقدر بزرگ هست که دلتنگ همه چیزهای کشور خود شوند،مانند برنامه‌های تلویزیونی، غذا و دوستان. در ادامه به معایب و مزایای نقل مکان به ترکیه می پردازیم. “قبل از پرداختن به مبحث نقل مکان به ترکیه اگر قصد خرید ملک در کشور ترکیه را دارید بر روی عبارت “خرید ملک در ترکیه” کلیک کنید و خانه مورد نظر خود را پیدا کنید.”

نقل مکان به ترکیه

نقل مکان به ترکیه :دلایل مردم برای مهاجرت

با صحبت با مشتریانی که از قبل تصمیم‌ خود را گرفته‌اند و اقداماتی انجام داده‌اند دریافتیم که دلایلی بسیار مختلفی باعث تصمیم آنها شده‌است. درحالی که برخی به داشتن ارتباط با فرهنگ‌های مختلف اهمیت می‌دادند، دیگران میخواستند که به سایر اعضاء خانواده خود که از قبل اینجا بودند، ملحق شوند. هرچند دو دلیل از بقیه دلایل پیشی گرفت.

  1. ارزش پول: پول دلیل شماره یک مردم برای نقل مکان به ترکیه است. به خصوص کسانی که در ساحل دریای اژه و مدیترانه مانند آلانیا، فتحیه، دیدیم، کوش آداسی، آنتالیا، مارماریس، بدروم، هیشارونو و اووچی زندگی می‌کنند. تعداد زیادی از ساکنان خارجی موافق هستند که در مقایسه با کشورهای غربی، هزینه زندگی به مراتب پایین‌تر است.
  2. سبک زندگی آسان: همان‌طور که می‌دانیم ترک‌ها گاهی خیلی ریلکس و آسان‌گیر می‌شوند، در واقع این یک جذابیت بزرگ برای خارجی‌هاست. همچنین استرس سبک زندگی مدرن به لطف مهمان‌نوازی ترک‌ها که اغلب در رتبه اول استقبال کننده‌گان در دنیا قرار می‌گیرند، به حداقل رسیده است و در نتیجه هیچ‌کس احساس تنهایی نمی‌کند.

آب و هوای ایده‌آل در تمام طول سال، در غرب و جنوب مردم را به بیرون آمدن تشویق می‌کند و با وجود گسترش غذای یخ‌زده و فست‌فود، غذاهای ترکیه‌ای با تأکید بر استفاده از مواد اولیه تازه، ریشه‌های خود را حفظ کرده‌اند. مردم می‌گویند دو چیز در زندگی بدون استرس‌ آنها مؤثر است،هم رفاه و هم سلامتی که با کشور خودشان قابل مقایسه نیست.

نقل مکان به ترکیه

دو وجه از معایب زندگی در ترکیه

بدون توجه به وضعیتی که درآن قرار داریم، زندگی همیشه یک تعادل ظریف از خوب و بد است. اغلب برآورده شدن آرزوهایی که در طول عمر داریم با فداکاری همراه است. زمانی که اقدامی انجام می‌دهید، اینکه همواره ذهن خود را باز نگه‌دارید بسیار مهم است. درست است که ما می‌گوییم بیشتر زمان‌ خود را به شادی و خوبی بگذرانید اما فرض نکنید که زندگی جدید مانند زندگی در مدینه‌ی فاضله خدادادی است. شما با مشکلات روبه‌رو خواهید شد که ممکن است بر ‌صبر و دلتنگی شما تأثیر بد بگذارد.

  1. مشکل زبان: خیلی از مردم گفته‌اند که یادگیری زبان دشوار است و اغلب به ناتوانی در به یاد داشتن کلمات و تلفظ صحیح آنها به عنوان دلایلشان اشاره می‌کنند. برای افرادی که در مناطق ساحلی زندگی می کنند، این یک مشکل بزرگ برای زندگی روزمره نیست، زیرا بسیاری از مردم محلی به لطف تجارت گردشگری به زبان انگلیسی صحبت می کنند. اگرچه زمانی که می‌خواهید برای انجام کارهای غیر عادی کارگر پیدا کنید یا به انجام کارهای اداری در دفاتر رسمی بپردازید، مانع زبان، مشکل می‌شود. خبر خوب این است که بسیاری از دوستان ترک همیشه مایل هستند به شما در بررسی اسناد رسمی کمک کنند، اما به هر حال باید از یک مترجم معتبر استفاده کنید.
  2. غم غربت: باورش سخت است که فردی که در زیر خورشید زندگی شاد و لذت بخشی داشته باشد و بدون هیچ غمی در دنیا، از بیماری روانی رنج ببرد، اما غم غربت واقعی است. اغلب پس از آنکه یک شخص متوجه می‌شود که در حال سر‌وسامان گرفتن در زندگی جدید خود می‌باشد با مشکلات قابل توجهی روبرو می‌شود که ابتدایی‌ترین آنها داشتن زمان بسیار زیاد و نبود یک برنامه روتین روزمره است. همه ما داستان افرادی را که به اینجا نقل مکان می‌کنند و یک شکم پر از آبجو به دست می آورند، شنیده ایم. زیرا میخانه‌ها را به عنوان اولین مکان برای درمان بی‌حوصلگی خود انتخاب می کنند. اطمینان حاصل کنید که ورزش جزء برنامه روزانه شما باشد و به سرگرمی‌هایی مانند عکاسی، گلف، پیاده روی و یا کمک به گروه های خیریه محلی بپردازید.

“برای اطلاع از قیمت روز آپارتمان در کشور ترکیه به اینجا مراجعه کنید.”

نقل مکان به ترکیه

نکاتی که قبل از حرکت باید بدانید

همه متخصصان معتقدند که برای مهاجرت به کشورهای دیگر، ویژگی های شخصیتی خاص، مشخص می‌کند که آیا زندگی جدید شما یک شکست کامل می‌باشد یا بهترین تصمیم برای شیوه‌ی زندگیتان است، که تا به حال گرفته‌اید.

  1. تجربیات جدید را پذیرا باشید: الان زمان آن نیست که نسبت به این که فکر می‌کنید “زندگی چگونه باید باشد؟” محکم و ثابت باشید. شما با مردمی با سبک‌های زندگی مختلف روبه‌رو خواهید شد و شرایطی که تا قبل از آن هرگز اتفاق نیافتاده بود را تجربه خواهید کرد. کنجکاوی و تمایل به یادگیری بسیار کلیدی هستند.
  2. مدیریت اقتصادی: تبدیل نرخ ارز کشور خود به لیره ترکیه هنگامی که نرخ ارز روز‌به‌روز تغییر می‌کند، می‌تواند دشوار باشد. داشتن بیش از یک خانه در کشورهای مختلف نیازمند مهارت‌های مدیریت مالی بسیار قوی است. وضعیت مالی دقیق و حساب مخارج خود را بدانید تا مطمئن باشید که دچار مشکل نمی‌شوید. اگر می‌خواهید یکی از آن افراد خارجی متعدد درترکیه باشید که در مخارج ماهیانه زندگی صرفه جویی می‌کنند، برای خرید خود به مغازه‌های مختلف  سر بزنید و بهترین معامله را انجام دهید.
  3. دید کلی: برخی روزها با غم و اندوه خواهد گذشت و لحظه‌هایی شما دلتنگ خانواده و دوستانتان خواهید شد. گاهی حس می‌کنید صبر و بردباریتان بخاطر بوروکراسی و انجام کارهای اداری در ترکیه افزایش پیدا می‌کند. در برخی اوقات اختلافات فرهنگی با همسایگان ترک برایتان مشکل ایجاد می‌کند. وقتی این چیزها اتفاق می‌افتد، به خاطر داشته باشید، که درباره چیزهای کوچک خودتان را اذیت نکنید و دلایلی که باعث شد به ترکیه نقل مکان کنید، در ذهنتان باشد. یک حس عمیق خودآگاهی، به شما کمک خواهد کرد که به وجه خوب زندگی به جای وجه بد آن نگاه کنید.

وبسایت iranturkeygroup  وابسته به گروه املاک جت، بزرگترین وبسایت املاک ترکیه، با معرفی بهترین ملک‌ها در کشور ترکیه جهت خرید و همچنین ارایه اطلاعاتی در زمینه مهاجرت و اقامت در ترکیه، در این مسیر همراه شما است تا با خیالی آسوده برای آینده خود برنامه ریزی کنید. همچنین برای اطلاع از قیمت خانه در ترکیه اینجا را کلیک کنید.

*در مطالب بعدی شما را با جزییات بیشتری از روند اخذ اقامت ترکیه و چگونگی زندگی بهتر  در کشور ترکیه آشنا خواهیم کرد، پس اگر به دنبال بهترین روش برای اخذ اقامت ترکیه هستید مطالب بعدی ما را جتما دنبال کنید.