شهر کاپادوکیا ترکیه ،با شهر بالون های ترکیه بیشتر آشنا شوید!

شهر کاپادوکیا ترکیه

کاپادوکیا که منطقه‌ای تاریخی در ترکیه است، بسیار مورد توجه و علاقه‌ی گردشگران و همچنین باستان‌شناسان قرار دارد. این منطقه از قدمتی طولانی برخوردار است و یکی از چند شهر سنگی در جهان است. شهر کاپادوکیا ترکیه منطقه‌ای تاریخی است که در ناحیه‌ی آناتولی مرکزی در کشور ترکیه قرار دارد. نام این منطقه همواره در سراسر تاریخ به خصوص در متون مسیحیان آمده است و به عنوان محلی پر از شگفتی شناخته می‌شود. در ادامه بیشتر درباره شهر کاپادوکیا ترکیه می پردازیم. با ما همراه باشید. “پیش از پرداختن به ادامه مطلب اگر قصد خرید ملک در کشور ترکیه را دارید پیشنهاد میکنم عبارت “خرید ملک در ترکیه” را کلیک تا کنید تا از بین خانه های موجود ملک مورد نظر خود را پیدا کنید.”

شهر کاپادوکیا ترکیه

آشنایی در مورد کشور ترکیه

ترکیه کشوری است که بخشی از آن در قاره ی آسیا و بخشی دیگر در قاره ی اروپا واقع شده است و از سه طرف به دریا راه دارد. از شمال به دریای سیاه، جنوب دریای مدیترانه و غرب دریای اژه. سمت شرق این کشور، کشورهایی نظیر جمهوری آذربایجان، ایران، ارمنستان، و گرجستان و نیز از سمت شمال غربی یونان و بلغارستان و از سمت جنوب شرقی، کشور های سوریه و عراق قرار گرفته اند. پایتخت این کشور شهر آنکارا است در حالی که بزرگترین شهر آن استانبول نام دارد. کشور ترکیه به دلیل موقعیت قرارگیری اش دارای آب و هوای متفاوتی در نواحی مختلف آن است و می توان آن را به هفت ناحیه آب و هوایی مختلف تقسیم بندی کرد. بخش های شرقی و مرکزی ترکیه آب و هوای سردتر، نواحی ساحلی دریای اژه و مدیترانه دارای آب و هوای معتدل مدیترانه ای، نواحی هم مرز با دریای اژه دارای آب و هوای اقیانوسی زمستان های خنک و مرطوب و تابستان نسبتا گرم هستند. به طور کلی ترکیه کشور بارانی که گرم ترین و خشک ترین ماه های آن به ترتیب می، جولای و آگوست است . جمعیت این کشور در حال حاضر ۸۰ میلیون نفر است و پرجمعیت ترین شهرهای آن را شهرهای استانبول، آنکارا، ازمیر، میلیون، بورسا و آنتالیا تشکیل می دهند. فرهنگ این کشور به دلیل مهاجرت های بی شمار رخ داده در آن، متشکل از فرهنگ های مختلف است اما به طور کلی مشترکات بسیاری با فرهنگ کشور ما دارد. البته اطلاعاتی که در بالا به آن اشاره شد، کلی بوده و برای آشنایی دقیق تر بهتر است به مطالب پیشین ما مراجعه نمایید.

شهر کاپادوکیا ترکیه

تاریخچه شهر کاپادوکیا ترکیه

شهر کاپادوکیا ترکیه منطقه‌ای قدیمی در مرکزی‌ترین قسمت آناتولی یا همان ترکیه امروزی است. نکته جالب در مورد کاپادوکیا این است که طبق اسناد تاریخی نام این شهر را پادشاهان هخامنشی ایران انتخاب کرده‌اند. این شهر در آن دوره بخشی از قلمروی آن‌ها بوده است. حتی دین اهالی آن نیز تا پیش از قدرت گرفتن امپراتوری عثمانی زرتشتی بود. آن‌ها مانند ایرانیان باستان آتشکده‌های فراوانی داشتند. پس از سقوط هخامنشیان نام این منطقه تغییر نکرد.
شهر کاپادوکیا ترکیه

بالن‌هایی که توریست جذب می‌کنند!

امروزه با سیاست‌های دولت ترکیه، کاپادوکیا به یکی از مقاصد توریستی این کشور تبدیل شده است. از آنکارا و استانبول به راحتی با هواپیما و قطار می‌توان به این شهر رفت. وجود ستون‌های عظیم رسوبی که حاصل فعالیت آتشفشان‌های این منطقه است قدمتی ۹ میلیون ساله دارد. مردم بومی در خانه‌هایی غار مانند زندگی می‌کنند و در میان این غارها بقایای کلیسا، صومعه و شهرهای زیرزمینی فراوانی را می‌توانید مشاهده کنید.
صرف‌نظر از جذابیت‌های تاریخی و طبیعی، این منطقه به داشتن بالن‌های گوناگون مشهور است. توریست‌ها از سراسر دنیا برای بالن سواری به کاپادوکیا می‌آیند. دیدن منظره خاص این منطقه از آسمان قطعا یکی از تجربه‌های فراموش نشدنی شما خواهد بود. اگر ترس از ارتفاع دارید، نگران نباشید. در هریک از بالن‌ها یک متصدی وجود دارد که از پیش تمام آموزش‌های لازم را دیده است. شما می‌توانید با خیال آسوده همراه با این شخص ساعت‌ها بالن‌سواری کنید و در یک منطقه امن نیز فرود بیایید. بنابراین، ترس را کنار گذاشته و حتما بالن‌سواری را تجربه کنید.

“برای اطلاع از قیمت روز آپارتمان در کشور ترکیه به اینجا مراجعه کنید.”

شهر کاپادوکیا ترکیه

مناطق دیدنی شهر کاپادوکیا ترکیه

دره سرخ کاپادوکیا

این دره زیبا‌ترین دره‌ی کاپادوکیا است که بین دو روستای گورمه و کاوسین قرار گرفته است. صخره‌های این دره به رنگ‌های صورتی و زرد و نارنجی هستند. همچنین در میان صخره‌ها، باغ‌های سرسبز، تاکستان‌ها و زمین‌های کشاورزی بسیاری وجود دارد که متعلق به کشاورزان بومی هستند. درون صخره‌ها کلیسا‌های پنهانی وجود دارد که قدمت آن‌ها به عهد بیزانس می‌رسد.

گورمه

روستای گورمه در چندین نظرسنجی به عنوان زیبا‌ترین روستای جهان انتخاب شده است. اکثر بازدیدکنندگان برای بالن‌های هوایی این روستا به اینجا می‌آیند. این بالن‌ها هر روز صبح بر فراز روستا به گردش در می‌آیند.

شهر زیرزمینی کایماکلی

شهر‌های زیرمینی کاپادوکیا از عهد برنز ساخته شده‌اند، اما کایماکلی، مشهور‌ترین شهر زیرزمینی است که قدمت آن به دوران بیزانس باز‌می‌گردد. در آن زمان مسیحیان برای محفوظ ماندن از هجوم اعراب و ایرانیان مجبور به زندگی زیرزمینی شدند. این شهر نمونه‌ی بزرگی از اتاق‌هایی زیرزمینی است که به وسیله‌ی تونل به یکدیگر متصل شده‌اند. همچنین از هشت طبقه تشکیل شده است که چهار طبقه‌ی آن به بازدید گردشگران اختصاص دارد.

موزه فضای باز زلو

این موزه در ابتدا و در قرن نهم به عنوان صومعه کاربرد داشته است. اما در سال ۱۹۵۲ به دلیل فرسایش و خطر سقوط، این روستا ممنوعه اعلام شد. در حال حاضر در این موزه، دو کلیسا برای بازدید وجود دارد.

وبسایت iranturkeygroup  وابسته به گروه املاک جت، بزرگترین وبسایت املاک ترکیه، با معرفی بهترین ملک‌ها در کشور ترکیه جهت خرید و همچنین ارایه اطلاعاتی در زمینه مهاجرت و اقامت در ترکیه، در این مسیر همراه شما است تا با خیالی آسوده برای آینده خود برنامه ریزی کنید. همچنین برای اطلاع از قیمت خانه در ترکیه اینجا را کلیک کنید.

*در مطالب بعدی شما را با جزییات بیشتری از روند اخذ اقامت ترکیه و چگونگی زندگی بهتر  در کشور ترکیه آشنا خواهیم کرد، پس اگر به دنبال بهترین روش برای اخذ اقامت ترکیه هستید مطالب بعدی ما را جتما دنبال کنید.

نویسنده: فربد محمدحسینی