سوالاتی برای مهاجران ،سوالاتی که قبل از مهاجرت باید از خود بپرسید!

سوالاتی برای مهاجران

مهاجرت به کشور خارجی برای هر کسی یک تصمیم بزرگ محسوب میشود. مردم بخاطر مسائلی مانند کارها و زندگی روزمره وسنت ها محل زندگی خود را عوض میکنند و به جایی نقل مکان میکنند که کاملا با چیزی که به آن عادت کرده اند متفاوت است. تصمیم برای رفتن چه به هدف مسافرت، چه بخاطر فرهنگ های مختلف، چه حتی برای فرار از زندگی رقابتی در شهرهای بزرگ، در واقع تصمیمی نیست که بدون دلهره و استرس و با خیال راحت گرفته شود. چندین دلیل خوب و قابل توجیه از جمله آب و هوای گرم در اکثر ماه های سال در ترکیه، و هزینه های کم زندگی در این کشور در مقایسه با کشورهای دیگر، نشان میدهد که انتخاب کشور ترکیه به عنوان خانه جدید شما یه حرکت عاقلانه و هوشمندانه است. قبل از اینکه وارد قضیه اقدام به مهاجرت شوید و نقل مکان کنید باید تحقیقات صادقانه ای در این زمینه انجام دهید. ما  سوالاتی که برای مهاجران پیش بیاید را برای شما جمع آوری کردیم. “همچنین می توانید برای اطلاع از قیمت روز ملک در ترکیه و خرید ملک مورد نظر خود “خرید ملک در ترکیه” را کلیک کنید.”

سوالاتی برای مهاجران

سوالاتی برای مهاجران

آیا تحقیقات و بررسی های خود را انجام داده اید؟

قبل از اینکه ملکی در ترکیه بخرید، درباره زیرساخت و سیستم سازمانی و سازگاری زندگی در آنجا تحقیق کنید. اگر شما مشکل سلامتی یا بیماری دارید و نزدیکترین بیمارستان در شهر مجاور است، این قضیه میتواند افکار و ذهن شما را مختل و درگیر کند. مهاجرانی که بچه دارند باید در مدارس محلی ثبتنام کنند. اگر یک روستای دورافتاده را برای زندگی انتخاب میکنید و قصد رانندگی هم ندارید پس باید برنامه ریزی مداومی برای زندگی در آنجا داشته باشید. همچنین در بعضی از مناطق توسعه نیافته، ارتباطات اینترنتی غیر پیشرفته و تک کاره و فاقد عمومیت است و خطوط تلفنی هنوز وصل نشده اند، بنابراین اگر میخواهید همیشه با خانواده و دوستانتان در تماس باشید این مناطق برای شما مناسب نیستند.

آیا میتوانید از عهده هزینه و امکانات سبک زندگی بربیاید؟

برای یک شخص خارجی گرفتن مجوزِ کار کردن در ترکیه مقداری مشکل است، هرچند که دولت امیدوار است این روند را بهبود/تسهیل بخشد. بنابراین داشتن پول و حساب کافی برای مخارج زندگی الزامی است. درآمد حقوق بازنشستگی در خارج میتواند به این کشور منتقل شود، و هر کسی که مقداری پول نقد دارد باید حسابهای بانکی با بهره بالا که به طور متوسط بین ۸% تا ۱۰% میباشد را در نظر بگیرد.

سوالاتی برای مهاجران

آیا شما بیماری ندارید( در سلامتی به سر میبرید)؟

اگر سن شما زیر ۶۵ سال است، و همچنین اگر قصد گرفتن اقامت دارید، به بیمه پزشکی(الزامی) نیاز خواهید داشت. این سیاست دولت ترکیه برای استاندارد بیمه سلامت اشخاص خارجی است. بدون داشتن بیمه، مراجعه به دکتر برای مشاوره ی پزشکی یا مسائل جدی مانند حمله قلبی که در واقع حدود ۱۵۰tl هزینه دارد به ۲۰۰۰۰ لیره و حتی بیشتر افزایش پیدا میکند. بنابراین، داشتن بیمه سلامت ضروری و مهم است و این قضیه باید در هزینه های زندگی شما جا داده شود.

آیا بچه هایتان نیز با شما نقل مکان میکنند؟

شما میتوانید بچه هایتان را به مدرسه دولتی ترکیه بفرستید، که در واقع به آنها کمک میکند با زندگی روزانه در آنجا خوی بگیرند، و درحالی که بچه ها خیلی راحت زبان ترکیه را یاد میگیرند والدینشان اغلب با این قضیه مشکل دارند. این قضیه که والدین نمیتوانند به بچه هایشان در یادگیری درسها کمک کنند و اطلاعات و دانش کافی از روند آموزشی آنها ندارند میتواند باعث استرس و نگرانی بعضی از والدین شود، بنابراین، شما میتوانید بچه هایتان را در مدارس خصوصی ثبتنام کنید.

“برای اطلاع از قیمت روز آپارتمان در کشور ترکیه به اینجا مراجعه کنید.”

سوالاتی برای مهاجران

آیا شما از قوانین ویزای کشور ترکیه اطلاع دارید؟

برای ورود به این کشور شما باید برای ویزای نوع E به صورت اینترنتی درخواست دهید که این ویزا به شما مجوز میدهد تا ۹۰ روز از یک دوره ی ۱۸۰ روزه در آنجا بمانید. بعد از آن، لازم است برای مجوز اقامت درخواست دهید و مدارک مورد نیاز شامل زیر است:

  • پاسپورت (گذرنامه) معتبر
  • کپی آخرین مهر ورود به ترکیه
  • کپی صفحه آخر، جزئیات هویتیِ شما
  • ۵ قطعه عکس جدید هم اندازه با عکس پاسپورت
  • ویزای توریستی معتبر ترکیه
  • اطلاعات آدرس
  • سند مالکیت یا قرارداد اجاره
  • صورتحساب بانکی ترکیه، که نشان دهد شما برای هزینه های زندگی خود پول دارید
  • کد یا شماره مالیاتی ترکیه، از یک اداره مالیاتی محلی در جایی که قصد دارید زندگی کنید.

چقدر دلتنگ خانواده و دوستانتان میشوید؟

اکثر مردم، مخصوصا آنهایی که در سن بازنشستگی هستند، اکثرا درمورد این قضیه که چقدر دلتنگ خانواده و مخصوصا نوه هایشان میشوند، به فکر فرو میروند و حرف میزند. برای حل این قضیه، پرواز به ترکیه هنوز به عنوان یک راه حل ارزان در نظر گرفته میشود اما بیشتر اوقات شما به تماس تصویری (اسکایپ) متوصل میشوید، بنابراین دسترسی به اینترنت پر سرعت لازم و ضروری است. شما باید مبلغی را برای پرواز و مسافرت به منظور دیدار با خانواده داشته باشید، در غیر این صورت باید انتظار چند ماه ندیدنشان را داشته باشید.

آیا میتواند با سندروم مسائل مهاجرتی کنار بیایید؟

در برخی موارد، مهاجرانی که به مدت سه سال است که مهاجرت کرده اند، به سندروم مهاجرتی مبتلا میشوند. در واقع این زمانی است که رویای دراز کشیدن در آفتاب و داشتن زندگی بدون استرس دیگر وجود ندارد چون شخص مهاجر خسته و کسل شده است. خیلی از افراد کارشان به مشروبفروشی ها میرسد و هر روز به مشروبفروشی های محلی میروند، درحالی در بعضی دیگر ادعا میکنند که سبک زندگی آن طوری نیست که آنها فکر میکردند و به خانه هایشان برمیگردند و یا به جاهای دیگر نقل مکان میکنند. فکر کردن به تغییر مکان زندگی باید به شما این اطمینان را بدهد که روزهای شما پر از سرگرمی و کارهای مورد علاقه تان خواهد بود. پس زمان آن است فلان دوره ی نقاشی یا نوشتن فلان کتاب را شروع کنید و یا عاشق مسافرت شوید و از آن لذت ببرید.

سوالاتی برای مهاجران

آیا علاقمند به یادگیری یه زبان و فرهنگ متفاوت هستید؟

شما رسم و سنت و اعتقادات خود را دارید، اما باید تا آنجایی که میتوانید فرهنگ افراد محلی آن منطقه را یاد بگیرید. ثبتنام در دوره های یادگیری زبان ایده ی خوبی است. افرادِ محلی تلاش شما برای یادگیری زبان ترکیه ای را تحسین میکنند و شما متوجه خواهید شد که این کار برای زندگی شما بسیار مفید است. مثلا تحقیق و پرس و جو درمورد جنبه های مذهبی و فرهنگشان مانند روزه گرفتن، که معمولا به آن رمدان (رمضان) گفته میشود. احتمالا همسایه های شما در این امر مذهبی شرکت کنند و روزه بگیرند.

آیا به فکر آوردن حیوان خانگی با خودتان هستید؟

آوردن حیوانات خانگی به ترکیه همیشه آسان نیست. دامپزشک حیوان شما باید مدارکِ ورود و گواهیِ سلامت حیوان شما را تنظیم کند. هر حیوان خانگی که از مرز رد شوند باید توسط قانون میکروچیپ استاندارد ایزو (standard IOS-compatible microchip) شناسایی و تعیین هویت شود، زیرا بعضی از شرکتهای انتقال حیوانات، بدون این مدرک و قانون، حیوانات را جابجا نمیکنند. مهمتر از این قضیه های این است که مطمئن شوید حیوانتان با تغییر آب و هوا و محیط سازگاری خواهد داشت.

وبسایت iranturkeygroup  وابسته به گروه املاک جت، بزرگترین وبسایت املاک ترکیه، با معرفی بهترین ملک‌ها در کشور ترکیه جهت خرید و همچنین ارایه اطلاعاتی در زمینه مهاجرت و اقامت در ترکیه، در این مسیر همراه شما است تا با خیالی آسوده برای آینده خود برنامه ریزی کنید. همچنین برای اطلاع از قیمت خانه در ترکیه اینجا را کلیک کنید.

*در مطالب بعدی شما را با جزییات بیشتری از روند اخذ اقامت ترکیه و چگونگی زندگی بهتر  در کشور ترکیه آشنا خواهیم کرد، پس اگر به دنبال بهترین روش برای اخذ اقامت ترکیه هستید مطالب بعدی ما را جتما دنبال کنید.