راهی آسان برای یادگیری زبان ترکی ،بهترین روش یادگیری زبان ترکی!

راهی آسان برای یادگیری زبان ترکی

مشتری‌هایمان اغلب می پرسند آیا راهی آسان برای یادگیری زبان ترکی وجود دارد. از لحاظ نظری، یادگیری زبان کاملاً آسان است، اما اکثر مهاجران در ترکیه زحمت زیادی برای یادگیری زبان می کشند. زبان مشکل بزرگی نیست که مانع زندگی روزمره بشود چون مردم زیادی در شهرهای ساحلی و روستاها زندگی می کنند، که به طور سلیس انگلیسی صحبت می کنند. با این حال، طبیعتاً مهاجران می خواهند زبان ترکی یاد بگیرند تا بتوانند روزنامه بخوانند، برنامه تلویزیونی تماشا بکنند، تشریفات اداری و کاغذبازی را انجام بدهند و دوستان ترکیه‌ای بیشتری پیدا بکنند. دانستن زبان همچنین کمک می کند تا آنها از نگاه یک شهروند به کشور مورد انتخاب‌شان نگاه بکنند. خبر خوب این است که تعدادی اصطلاحات زبانی ساده کاری می کند تا فرایند یادگیری کمتر دلهره‌آور باشد. با این وجود، اول باید برخی حقایق سرگرم کننده و روشن را درباره زبان ترکی بدانید، زبانی که میلیون‌ها نفر در سراسر جهان با آن صحبت می کنند. در ادامه راهی آسان برای یادگیری زبان ترکی را برای شما آورده ایم. “اگر قصد خرید ملک در کشور ترکیه را دارید پیشنهاد میکنم قبل از پرداختن به این مطلب برای آگاهی از قیمت خانه در ترکیه و پیدا کردن ملک مورد نظر خود در این کشور عبارت “خرید ملک در ترکیه” را کلیک کنید تا به صفحه مربوطه متصل شوید و آنجا خانه مورد نظر خود را پیدا کنید.”

راهی آسان برای یادگیری زبان ترکی

۷ حقیقت سرگرم کننده درباره زبان ترکی

 1. این زبان ۸ حرف صدادار و ۲۱ حرف بی‌صدا دارد، بدین ترتیب الفبای این زبان ۲۹ حرف دارد.
 2. حروف Q، W، X در زبان ترکی وجود ندارد، اما حروف صدادار و بی‌صدای اضافی آن شامل ç, ğ, ı, ö, ş, ü می شود.
 3. گویش‌های منطقه‌ای در ترکیه وجود دارد، و بخصوص اگر لهجه‌های سخنگوهای غرب و شرق ترکیه را با هم قیاس بکنید، این تفاوت آشکار می شود.
 4. خیلی شبیه به زبان انگلیسی، ترکی هم کلمات عامیانه دارد، که افرادی که ترکی یاد می گیرند به آن ترکی خیابانی می گویند. شما از طریق کتاب‌ها اصطلاحات درست گرامری و رسمی را یاد می گیرید و با گوش دادن به ترک‌زبان‌های بومی وقتی با دوستان‌شان صحبت می کنند می توانید اصطلاحات عامیانه را بیاموزید. در محیط‌های غیررسمی بیشتر از زبان عامیانه استفاده می شود.
 5. در مقایسه با قوانین انگلیسی در زبان ترکی ترتیب کلمات در جمله متفاوت است. فعل‌هایی مانند رفتن، انجام دادن، ساختن، تماشا کردن، خرید کردن همیشه در پایان جمله می آیند. زبان ترکی عمدتاً از الگوی فاعل + مفعول + فعل پیروی می کند. بنابراین ترجمه‌ها دقیق نیستند.
 6. ترکی زبانی پیوندی است، که یعنی وندها به پایه اسم یا فعل اضافه می شوند تا یک کلمه کامل را بسازند. بنابراین، جمله «he is going» در انگلیسی سه کلمه است اما در زبان ترکی یک کلمه می شود (gidiyor).
 7. در پایان، زبان ترکی از لحاظ جنسیت خنثی است، بنابراین برای «he» و «she» معادلی وجود ندارد. در عوض از کلمه «o» استفاده می شود تا به هر دوی این مفاهیم اشاره بشود.

بیشتر بخوانید: آموزش زبان ترکی استانبولی ،یادگیری زبان رسمی ترکیه برای مبتدیان!

راهی آسان برای یادگیری زبان ترکی

راهی آسان برای یادگیری زبان ترکی

 1. ترکی زبانی آوایی است.

مبتدی‌ها خوشحال می شوند اگر بدانند ترکی الفبایی آوایی دارد، بنابراین کلمات همیشه براساس صدای مشخص هر حرف تلفظ می شوند. یادگیری حروف الفبا و اینکه چگونه حروف صدادار و بی‌صدا را تلفظ بکنید خیلی به صحبت کردن کمک می کند و انگیزه خوبی برای افراد مبتدی است تا زبان خود را تقویت بکنند.

 1. به یاد داشته باشید چرا زبان ترکی را یاد می گیرید.

وقتی انگیزه شما برای یادگیری کم می شود آنچه شما را به جلو می راند این است که فواید کار مورد نظرتان و علت انجام آن را بدانید. یادگیری زبان ترکی به خودی خود دلهره‌آور است. افزودن وندها، اینکه بدانید چه وقت و کجا از کلمات استفاده بکنید، با دقت گوش دادن به سخنگویان مسلط، تغییر ریشه کلمات و رسیدن به تلفظ درست کافی است تا هر کسی از ابتدای کار یادگیری را رها بکند. درعوضِ نگاه کردن به آنچه باید یاد بگیرید، لیستی از مزیت‌های یادگیری را بنویسید تا وقتی به افزایش انگیزه نیاز داشتید به آن مراجعه بکنید. مثلاً پولی که باید به مترجم بدهم پس‌انداز می شود، می توانم همسایه‌هایم را بشناسم، اخبار نگاه بکنم تا از امور مطلع باشم، درباره فرهنگ و باورهای مردم اینجا چیزهای بیشتری یاد بگیرم، اما در رأس همه، یادگیری زبان کیفیت زندگی من را بالا می برد.

 1. یک واژه در روز

آموزشگاه‌های زبان اغلب مردمی را که تلاش می کنند اطلاعات را به خاطر بسپارند خسته می کنند. همچنین همه مردم دوست ندارند برای یادگیری زبان عصرها در کلاس فشرده زبان بنشینند و درباره گرامر صحبت بکنند. اگر شما هم اینگونه هستید، یادگیری زبان را برای خودتان آسان کنید. هر روز یک واژه را یاد بگیرید که در پایان سال، دامنه واژگان شما ۳۶۵ لغت شده است که می توانید در موقعیت‌های روزمره از آنها استفاده بکنید.

 1. اول واژگانی را یاد بگیرید که بسیار پرکاربرد هستند.

از سوی دیگر، یکی از روش‌های آسان یادگیری ترکی، که متخصصین آن را توصیه می کنند، قانون ۸۰ /۲۰  است. که اصل پارتو نیز نامیده می شود، طبق این اصل فقط حجم کمی از کلمات در اکثر موقعیت‌های روزمره استفاده می شوند. پس یادگیری کلمات پیچیده‌ای که به ندرت استفاده می شوند کارایی ندارد. زمانی، فردی همه چیز را درباره نقشه، از جمله شمال، جنوب و مسافت‌ها یاد گرفته اما تاکنون از این واژه‌ها استفاده نکرده است. در عوض، عبارت «واژگان بسیار پرکاربرد در زبان ترکی» را در گوگل جستجو کنید و هر روز یک واژه را در دفترچه خود یادداشت کنید تا در تعاملات روزمره از آن استفاده بکنید.

“برای اطلاع از قیمت روز آپارتمان در کشور ترکیه به اینجا مراجعه کنید.”

راهی آسان برای یادگیری زبان ترکی

 1. کار یادگیری زبان را به بخش‌های کوچک تقسیم بکنید.

وظیفه یادگیری زبان ترکی دلهره‌آور به نظر می آید، اما هدفی مبهم، غیر واقع بینانه و نامحدود است. با هزاران واژه و قوانین گرامر، احتمال کمی دارد که طی شش ماه بر همه زبان ترکی مسلط شوید. در عوض، یادگیری زبان را به وظایف خاصی تقسیم بکنید، یعنی یادگیری ایام هفته، اعداد، فعل‌ها، صفت‌ها، نام مکان‌ها، میوه‌ها، یا یادگیری نام اشیاء معمول در هر خانه‌ای. تقسیم فوری یادگیری سبب آسان شدن کار می شود و چون شاهد پیشرفت خودتان هستید، به شما انگیزه می دهد تا به سراغ دیگر موضوع‌ها بروید.

 1. خودتان را در موقعیت‌های واقعی قرار بدهید.

وابسته به اینکه شخصیت و قدرت مغزی‌تان چگونه است و اینکه آیا تحمل روانی کافی را دارید، برخی متخصصین توصیه می کنند خودتان را در موقعیت‌های واقعی قرار بدهید. مثلاً دعوت‌های صرف غذا را، که همیشه رد می کردید چون تنها انگلیسی‌زبان بودید، بپذیرید. اینها بهترین فرصت را مهیا می کنند تا به زبان ترکی گوش بدهید، آن را تمرین بکنید و ویژگی‌های این زبان را از لحاظ ذهنی فرابگیرید. برخی آموزشگاه‌ها هم دوره‌های فشرده سه ماهه دارند که ۵ روز در هفته کلاس برگزار می کنند. از سوی دیگر، دوستان ترک شما روستای دوری را می شناسند، که اگر به آنجا بروید باید به ترکی صحبت بکنید چون مردم آنجا زبان شما را نمی دانند.

 1. از یادگیری زبان لذت ببرید و آن را جدی نگیرید.

در پایان، خود یادگیری زبان مانند یادگیری واژگان و گرامر دلهره‌آور است. اگر زبان ترکی از نظر شما کاری سخت باشد که انرژی و شوق انجام آن را نداشته باشید، قوانین طبیعتِ ذهن انسان شکست بد شما را تضمین می کنند. در عوضِ تمرکز بر روی نتیجه یادگیری، از خود فرایند لذت ببرید. از بکارگیری واژگانی که تازه یاد گرفته اید لذت ببرید، فرقی نمی کند در بازار یا بانک یا پیش دندانپزشک باشید. اگر واژه‌ای را به اشتباه تلفظ می کنید، یا کسی متوجه حرف شما نمی شود، یاد بگیرید به خودتان بخندید. یک راه آسان برای یادگیری زبان ترکی این است که آن را مانند ماجراجویی بدانید نه یک هدف یا وظیفه‌ای ضروری که باید انجام بشود.

وبسایت iranturkeygroup  وابسته به گروه املاک جت، بزرگترین وبسایت املاک ترکیه، با معرفی بهترین ملک‌ها در کشور ترکیه جهت خرید و همچنین ارایه اطلاعاتی در زمینه مهاجرت و اقامت در ترکیه، در این مسیر همراه شما است تا با خیالی آسوده برای آینده خود برنامه ریزی کنید. همچنین برای اطلاع از قیمت خانه در ترکیه اینجا را کلیک کنید.

*در مطالب بعدی شما را با جزییات بیشتری از روند اخذ اقامت ترکیه و چگونگی زندگی بهتر  در کشور ترکیه آشنا خواهیم کرد، پس اگر به دنبال بهترین روش برای اخذ اقامت ترکیه هستید مطالب بعدی ما را جتما دنبال کنید.