راندوو ترکیه ،با قانون پذیرش در کشور ترکیه بیشتر آشنا شوید!

کشور ترکیه امروزه محبوبیت زیادی بین مهاجران و به خصوص مهاجران ایرانی پیدا کرده است، دلیل این امر هزینه های پایین زندگی نسبت به ایران و آب و هوا و فرهنگ شبیه به ایران است که ایرانیان زیادی را به خود کشانده است. حال اگر شما نیز قصد ادامه زندگی در کشور ترکیه را دارید پیشنهاد می کنم این مطلب را دنبال کنید زیرا قصد داریم به راندوو ترکیه بپردازیم. “اگر قصد خرید ملک در ترکیه را دارید پیشنهاد می کنیم بر روی “خرید ملک در ترکیه” کلیک تا کنید تا از بین پروژه های موجود ملک مورد نظر خود را پیدا کنید.”

راندوو ترکیه

چگونگی دریافت شهروندی ترکیه

برای دانستن چگونگی دریافت شهروندی ترکیه باید از انواع اقامت در این کشور اطلاع داشته باشید. در ابتدای این بخش باید عنوان نمود که اقامت دائم کشور ترکیه با شهروندی این کشور کاملا متفاوت است. افرادی که دارای اقامت دائم این کشور هستند امکان زندگی و اقامت دائم بدون هیچ مشکلی در این کشور را دارند. اما این به معنی شهروندی ترکیه نیست و امکان دریافت پاسپورت این کشور را نخواهند داشت. از طرفی می توان انواع شهروندی در کشور ترکیه را در ۵ گروه زیر دسته بندی نمود:

 • شهروندی از طریق تولد: این گزینه مثل تمامی کشورهای دیگر، با تولد در خانواده ای ترک صورت می گیرد. به این معنا که اگر پدر و مادری ترک داشته باشید به ساده ترین روش ممکن شهروندی این کشور را دریافت خواهید نمود. بر اساس قانون این کشور، آن دسته از افرادی که حداقل یکی از والدینشان ترک باشند، می توانند بلافاصله نسبت به دریافت شهروندی این کشور اقدام نمایند. هم چنین اگر مادر و یا پدر در درخواست خود موفق شوند، سبب تسهیل این امر برای فرزندان خود می گردد. لازم به ذکر است در صورت از دست دادن شهروندی این کشور، امکان در خواست دوباره موجود می است.
 • شهروندی از طریق سرمایه گذاری: یکی از راه های اخذ شهروندی کشور ترکیه، خرید املاکی به ارزش ۲۵۰٫۰۰۰ دلار و یا ۵۰۰٫۰۰۰ دلار سرمایه گذاری در بانک های این کشور است. گروه دوم کسانی که ۵۰ نفر از شهروندان ترک را استخدام نمایند نیز واجد این شرایط به حساب می آیند. نکته ی قابل توجه در این خصوص گذشت مدت زمان سه سال از این سرمایه گذاری است.

راندوو ترکیه

 • شهروندی از طریق ملک و اجازه اقامت: کسانی که در ترکیه نسبت به خرید ملک اقدام کرده اند، در صورت زندگی برای یک دوره مستمر و بدون وقفه پنج ساله در این کشور می توانند درخواست شهروندی ترکیه را داشته باشند. در مورد ارزش ملک خریداری شده هیچ شرط و یا محدودیتی در نظر گرفته نشده است. هم چنین اقامت هر ساله به مدت حداقل ۱۸۵ روز در این کشور می تواند منجر به دریافت این شهروندی شود.
 • شهروندی از طریق سیستم فیروزه ای: افرادی که دارای مهارت و یا ویژگی خاصی در فن آوری، اقتصاد، ورزش، فرهنگ و هنر و همچنین مدیران تجاری و سرمایه گذاران می توانند جهت اخذ شهروندی این کشور اقدام نمایند. لازم به ذکر است این نوع شهروندی نوعی متفاوت است اما تقریبا تمام حقوق عادی را داراست.
 • شهروندی از طریق ازدواج: در صورت ازدواج با یک فرد ترک و داشتن شروطی مثل زندگی واقعی نه تظاهر، عدم صدمه رساندن به امنیت ملی یا نظم عمومی و…، پس از گذشت ۳ سال از زندگی زناشویی می توانند نسبت به اخذ شهروندی این کشور اقدام نمایند.

“برای اطلاع از قیمت روز آپارتمان در کشور ترکیه به اینجا مراجعه کنید.”

راندوو ترکیه

گرفتن راندوو ترکیه

 1. گرفتن راندوو ترکیه ( وقت پذیرش ) از اداره امنیت نزدیک محل زندگی ( معمولا از روز راندو چهل روز تا دوماه بعد وقت میدهند )
 2. لینک سایت که به دو زبان انگلیسی و ترکی میتوانید تکمیل کنید .
 3. http://yabancilar.iem.gov.tr/randevu.html
 4. تهیه مدارک زیر تا روز راندو ( وقت پذیرش )
 • گرفتن ورگی نوماراسی vergi numarası ( شماره مالیاتی ) از ورگی دایرسی vergi dairesi ( اداره مالیاتی ) نزدیک محل زندگی خودتان که با یک سرچ ساده درگوگل پیدا میکنید ( اسم محله + vergi dairesi ) با در دست داشتن پاسپورت و کپی آن به اداره ورگی دایرسی تشریف برده از مامور جلو درب محل اخذ شماره مالیاتی را میپرسیددر قسمت مذکور از شما آدرس منزل و شماره تلفن شما به انظمام کپی پاسپورت را خواهند خواست ، بهتر است از قبل آدرس خودتان بر روی یک یادداشت نوشته و به ایشان ارائه دهید که مجبور به مکالمه ترکی نشوید ( در این مرحله از شماهیچ هزینه ای دریافت نمیکنند )
 • گرفتن سیگورتا sigorta (بیمه ) یکساله از شرکت های بیمه واکثرشعبات بانکها درخواست خود را انجام میدید .هزینه بیمه یکساله برای هرشخص نسبت به سن متفاوت است معمولا ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ لیر هزینه دارد
 • ترجمه پاسپورت به زبان ترکی که به تائید نوتر noter ( محضر – دفتراسناد رسمی ) رسیده باشد ( ترجمه و نوتر حدودا ۱۰۰ لیر هزینه دارد ولی برای این کار بهتر است با مراجعه به کنسول گری ایران رفته و با کمترین هزینه این کار را انجام دهید ( تقریبا با ۳۰ لیر )
 • چهار قطعه عکس ۴*۳ رنگی
 • اجاره نامه محل زندگی یا سند مالکیت منزل یا نامه رزرواسیون هتل که به تائید نوتر noter ( محضر – دفتراسناد رسمی ) رسیده باشد
 • تهیه فاکتور رسمی با ذکر نام شما از صرافی ترکیه و یا پرینت حساب بانکی به مبلغ شش هزار دلار که به لیر تبدیل کرده اید ( با ارائه این مدرک در واقع شما میبایست به اداره امنیت ثابت کنید که من برای معاش خودم حداقل ماهی ۵۰۰ دلار برای یکسال ۶۰۰۰ دلار نزد خودم دارم )
 • اصل پاسپورت و کپی از تمام صفحاتی که مهر و توضیحات دارد .

راندوو ترکیه

روز راندوو ترکیه

سرساعت به اداره امنیتی که وقت گرفته اید به قسمت یابانجی برو امیرلاری yabanci buro amirligi ( اداره یا دفتر امور اتباع خارجی – صدور ویزا برای خارجی ها ) مراجعه میکنید و با ارایه مدارک تشکیل پرونده میدهید . هزینه هایی که در اداره امنیت باید پرداخت کنید ( هزینه ویزا و اقامت تزکرسی و کارت ) حدود ۵۵۰ لیر برای هرنفر است.بعد از اتمام کار کارت شما به آدرس منزل شما ارسال میگردد که در آن روز حضور شما الزامی است.

وبسایت iranturkeygroup  وابسته به گروه املاک جت، بزرگترین وبسایت املاک ترکیه، با معرفی بهترین ملک‌ها در کشور ترکیه جهت خرید و همچنین ارایه اطلاعاتی در زمینه مهاجرت و اقامت در ترکیه، در این مسیر همراه شما است تا با خیالی آسوده برای آینده خود برنامه ریزی کنید. همچنین برای اطلاع از قیمت خانه در ترکیه اینجا را کلیک کنید.

*در مطالب بعدی شما را با جزییات بیشتری از روند اخذ اقامت ترکیه و چگونگی زندگی بهتر  در کشور ترکیه آشنا خواهیم کرد، پس اگر به دنبال بهترین روش برای اخذ اقامت ترکیه هستید مطالب بعدی ما را جتما دنبال کنید.

نویسنده: فربد محمدحسینی