بیمه سلامت SGK ترکیه ،بیمه ای برای اتباع خارجی مقیم این کشور!

بیمه سلامت SGK ترکیه

بدون شک بیمه سلامت بزرگ ترین نگرانی اتباع خارجی مقیم ترکیه است. ما همگی دوست داریم اطمینان خاطر داشته باشیم و بدانیم که در موارد اضطراری و بیماری خاص بیمه کلیه هزینه های درمانی را  می پردازد. افراد بالای ۶۵ سال که در ترکیه زندگی می کنند مجبور نیستند که بیمه سلامت داشته باشند. ولی افراد زیر ۶۵ سال که اقدام به درخواست مجوز اقامت می کنند لازم است که گواهی پوشش درمانی ارائه دهند. متاسفانه بسیاری از اتباع خارجی از اینکه هزینه بیمه سلامت در بخش خصوصی خیلی زیاد است گلایه می کنند و به دلایلی پنهان در شرایط و ضوابط، مهاجرین در مورد ضمانت پوشش بیمه احساس عدم اطمینان می کنند. در ادامه به بیمه سلامت SGK ترکیه می پردازیم. “اگر قصد خرید ملک در کشور ترکیه را دارید پیشنهاد میکنم قبل از پرداختن به این مطلب برای آگاهی از قیمت خانه در ترکیه و پیدا کردن ملک مورد نظر خود در این کشور عبارت “خرید ملک در ترکیه” را کلیک کنید تا به صفحه مربوطه متصل شوید و آنجا خانه مورد نظر خود را پیدا کنید.”

بیمه سلامت SGK ترکیه

بیمه سلامت SGK ترکیه برای اتباع خارجی

اتباع خارجی اگر به مدت یک سال در ترکیه زندگی کرده باشند، واجد شرایط درخواست بیمه سلامت SGK ترکیه می شوند. این پوشش بیمه دارندگان آن را مجاز به دریافت خدمات درمانی رایگان در بیمارستان های دولتی، کاهش هزینه برای نسخه ها و گاها تخفیف در موسسات خصوصی می کند. دارندگان بیمه، حق بیمه معادل ۶۱۴ لیر ترکیه پرداخت می کنند و این مقدار برای افراد مجرد و متاهل برابر است. همچنین این مقدار هر سال افزایش می یابد. پس از تصویب بیمه شما یک کارت دریافت می کنید تا در زمان مراجعه به مراکز درمانی آن را نشان دهید. برخی کشورها توافق دوجانبه با ترکیه دارند بدین ترتیب که شهروندانی که در وطن خود حق بیمه پرداخت کرده باشند در حال حاضر تحت پوشش بیمه خواهند بود. این کشورها شامل آلمان و فرانسه است ولی تنها به این دو کشور محدود نمی شود. بیمه سلامت SGK ترکیه بیماری های فعلی یا بیماری هایی که از قبل وجود داشته نظیر دیابت و سرطان را پوشش نمی دهد.

بیشتر بخوانید: شرایط بیمه برای خارجی‌ها در ترکیه ،بایدها را اینجا بدانید!

“برای اطلاع از قیمت روز آپارتمان در کشور ترکیه به اینجا مراجعه کنید.”

بیمه سلامت SGK ترکیه

چگونه برای بیمه سلامت SGK ترکیهاقدام کنیم

برای شروع فرآیند درخواست بیمه، به دفاتر بیمه SGK در محل زندگی خود مراجعه کنید تا جزییات دقیق آن را بدانید زیرا فرآیند درخواست بیمه سلامت در مناطق مختلف متفاوت است. دفاتر بیمه SGK نحوه درخواست و اسناد و مدارک لازم را شرح خواهند داد. اولین فرآیند درخواست شما ممکن است طولانی بنظر برسد زیرا زمانی که شما زیر ۶۵ سال و بدون پوشش بیمه باشید، نمی توانید مجوز اقامت دریافت کنید و شما بدون داشتن مجوز اقامت نمی توانید در سیستم ثبت نام کنید. بنابراین در ابتدا این دو فرآیند هم پوشانی دارند. همراه با فرم درخواست، کپی پاسپورت و درخواست اقامت را نیز ارائه دهید. شما جهت دریافت بیمه توسط پزشک معتمد معاینه خواهید شد. در ضمن شما به گواهی آدرس محل زندگی نیاز خواهید داشت که توسط اداره Nufus در منطقه سکونت شما صادر می شود. زمانی که ثبت نام کردید دفتر بیمه SGK یک سند موقت جهت ارائه به دفتر اقامت به شما ارائه می دهد. همچنین شما یک گزارش موقت از دفتر اقامت دریافت خواهید کرد. حق بیمه ماهیانه خود را بصورت آنلاین یا از طریق بانک های بزرگ ترکیه پرداخت کنید ولی در زمان تجدید مجوز اقامت، مجددا به دفتر بیمه SGK مراجعه کنید تا پوشش بیمه را احیا کرده و سوابق خود را بروز رسانی کنید. علاوه بر بیمه سلامت SGK ترکیه برای اتباع خارجی، افرادی که به مهاجرت به این کشور فکر می کنند، باید درخواست اقامت ترکیه بدهند. همچنین، راهنمای ما برای مهاجرت ترکیه در مورد بانکداری، مدیریت امورات مالی، اپلیکیشن های مفید، یادگیری زبان، کار کردن و اینکه در زمان بروز مشکل چه کار باید انجام دهید، صحبت می کند.

وبسایت iranturkeygroup  وابسته به گروه املاک جت، بزرگترین وبسایت املاک ترکیه، با معرفی بهترین ملک‌ها در کشور ترکیه جهت خرید و همچنین ارایه اطلاعاتی در زمینه مهاجرت و اقامت در ترکیه، در این مسیر همراه شما است تا با خیالی آسوده برای آینده خود برنامه ریزی کنید. همچنین برای اطلاع از قیمت خانه در ترکیه اینجا را کلیک کنید.

*در مطالب بعدی شما را با جزییات بیشتری از روند اخذ اقامت ترکیه و چگونگی زندگی بهتر  در کشور ترکیه آشنا خواهیم کرد، پس اگر به دنبال بهترین روش برای اخذ اقامت ترکیه هستید مطالب بعدی ما را جتما دنبال کنید.