بیمارستان های دولتی ترکیه ،روش های نوبت دهی در بیمارستان ها!

بیمارستان های دولتی ترکیه

حادثه خبر نمی کند! این جمله کلیشه ای اما واقعی همیشه درست بودن خود را اثبات کرده است. بنابراین هر کسی ممکن است، کامش در سفری که برای تفریح و خوش گذرانی ترتیب داده است، به دلیل بیماری تلخ شود! یا حتی آن ها که به هر دلیلی در کشوری بیگانه همانند ترکیه اقامت دارند نیز از جمله موارد غیرقابل اجتناب ناپذیری که با آن سر و کار خواهند داشت بیمارستان است. بنابراین آشنایی با بیمارستان های مقصد امری بسیار عاقلانه است. هم چنین به دلیل ارائه خدمات بهداشتی و سلامتی بالا در این کشور، بسیاری افراد با چنین هدفی به این کشور سفر می کنند. ترکیه نیز همانند ایران دارای بیمارستان های خصوصی و دولتی است؛ اما ما امروز به طور کامل تمرکز خود را بر نحوه دریافت نوبت از بیمارستان های دولتی ترکیه قرار داده ایم! با ما همراه شوید. “اگر قصد خرید ملک در کشور ترکیه را دارید پیشنهاد میکنم قبل از پرداختن به این مطلب برای آگاهی از قیمت خانه در ترکیه و پیدا کردن ملک مورد نظر خود در این کشور عبارت “خرید ملک در ترکیه” را کلیک کنید تا به صفحه مربوطه متصل شوید و آنجا خانه مورد نظر خود را پیدا کنید.”

بیمارستان های دولتی ترکیه

مقدمه ای بر بیمارستان های کشور ترکیه

قبل از آموزش نحوه وقت گرفتن از موسسات بهداشتی این کشور، بد نیست در مورد بیمارستان های این کشور کمی اطلاعات به دست بیاورید. در ابتدا باید عنوان نمود بیمارستان های این کشور جز برترین بیمارستان های جهان به شمار می آیند! به طور کلی در کشور ترکیه حدود هزار و دویست بیمارستان دولتی و خصوصی وجود دارد. از بهترین بیمارستان های موجود در این کشور می توان به بیمارستان های آمریکایی موجود در این کشور اشاره داشت. معمولا بیمارستان های امریکایی هزینه ی بسیار زیادی را بر بیماران متحمل می شوند. از بیمارستان های امریکایی در استانبول می توان بیمارستان آمریکن هاستانه سی را نام برد که در منطقه شیشلی واقع شده است. اگر به دنبال هزینه ی مناسب تر و در عین حال خدمات و امکانات بالا هستید، بیمارستان خصوصی آجی بادام در استانبول می تواند بهترین گزینه برای شما باشد. هم چنین این بیمارستان خدمات بسیار مناسبی را به طور ویژه در اختیار خارجی ها قرار می دهد. از دیگر بیمارستان های درمانی در خصوص  سرطان و شیمی درمانی می توان به بیمارستان  آنادولو اشاره کرد. سطح خدمات پزشکی در این بیمارستان به حدی بالاست که از آن به عنوان ده بیمارستان اول دنیا یاد می شود. برای تایید بالا بودن سطح خدمات ارائه شده در این بیمارستان می توان به این نکته اشاره داشت که درمان سرطان و پیوند مغز استخوان با استفاده از روش‌های نوین سرطان شناسی صورت می گیرد.

بیشتر بخوانید: بهترین بیمارستان های ترکیه ،با مراکز درمانی این کشور آشنا شوید !

بیمارستان های دولتی ترکیه

گرفتن وقت از بیمارستان های دولتی ترکیه

جهت گرفتن وقت از بیمارستان های دولتی ترکیه ، ۳ راه پیش روی شما قرار گرفته است: راه ابتدایی مراجعه حضور به  موسسه بهداشتی است و دومین راه، وقت گرفتن از طریق تماس تلفنی است. آخرین راه در این زمینه نیز دریافت نوبت به صورت اینترنتی و از طریق وب سایت بیمارستان مورد نظر است. گرفتن وقت در ترکیه برای شهروندان ترک به وسیله شماره شناسایی شان و شهروندان سوری و پناهندگان با شماره شناسایی خاص خود انجام می شود. شاید از خود بپرسید گردشگرانی که به طور موقت وارد خاک این کشور شده اند و شماره شناسایی ندارند چطور؟ در پاسخ باید گفت که این افراد می توانند با مراجعه به نزدیک‎ترین موسسه درمانی اطلاعات لازم را از مسئولین مربوطه دریافت نمایند.

بیمارستان های دولتی ترکیه

نوبت دهی به صورت حضوری

همان طور که ذکر کردیم، یکی از راه های گرفتن وقت در این کشور مراجعه حضوری است. این روش مخصوصا برای آن دسته از خارجیانی که در هیچ جا ثبت نام رسمی نشده اند و یا دارای شماره ملی موقت هستند، کاربردی است. معمولا در طبقه اول موسسات بهداشتی، میز نبت دهی قرار داده شده است که با مراجعه به آن می توانید از دکتر مورد نظر بگیرید. مسلما باید جهت گرفتن نوبت در ساعات اولیه صبح اقدام نمایید زیرا با توجه به تعداد بالای مراجعه کنندگان، وقت ها به سرعت پر خواهند شد.

بیمارستان های دولتی ترکیه

نوبت دهی تلفنی

نوبت دهی تمامی مراکز درمانی، از تلفن منزل یا همراه توسط شماره ۱۸۲ است. توجه داشته باشید که وقت های تلفنی از روز بعد شروع می شوند و امکان دریافت وقت در همان روز وجود ندارد. اگر مجبور به لغو نوبتتان هستید، حداقل تا ۸۰ دقیقه قبل از نوبت با شماره ۱۸۲ جهت لغو آن تماس حاصل فرمایید. در یک روز، از  یک موسسه بهداشتی تنها یک بار می توانید وقت بگیرید، در صورتی که از دو جای مختلف می خواهید به صورت تلفنی وقن بگیرید، تا دو بار این امکان وجود دارد. بنابراین اگر بازهم باید از دکترهای دیگر وقت بگیرید باید در روزهای بعدی امتحان نمایید.

“برای اطلاع از قیمت روز آپارتمان در کشور ترکیه به اینجا مراجعه کنید.”

بیمارستان های دولتی ترکیه

نوبت دهی اینترنتی

جهت وقت گرفتن به صورت اینترنتی، به آدرس https://www.mhrs.gov.tr مراجعه کرده و نوبت مورد نظر خود را دریافت کنید. این کار هم چنین از طریق اپلیکیشن  MHRS که در واقع سیستم نوبت‎دهی پزشکی مرکزی است هم امکان پذیر است. این اپلیکیشن قابل نصب در سیستم‎های IOS، Android و Blackberry و تا حدود زیادی کار را برای شما آسان نموده است. جهت گرفتن وقت از این سیستم نیازمند عضویت و نیز  شماره ملی هستید. این سیستم به شما امکان وقت گرفتن از تمامی موسسات بهداشتی موجود در کشور ترکیه را می دهد.

بیمارستان های دولتی ترکیه

e-Devlet چیست؟

e-Devlet در حقیقت سیستم خدمات الکترونیکی دولت است که امکان نوبت‎دهی پزشکی مرکزی را در اختیار شهروندان قرار داده است و در آن می توان از بسیاری خدمات موسسات دولتی توسط اینترنت بهره مند گشت. حال پرسش این است که چگونه می توان از این سیستم استفاده کرد؟ بدین منظور می توانید به نزدیک‎ترین مرکز پست رفته و با پرداخت ۲ لیر ترکیه، رمز دولت الکترونیک دریافت کنید و یا به وسیله بانکداری اینترنتی به دولت الکترونیک دسترسی یابید.

وبسایت iranturkeygroup  وابسته به گروه املاک جت، بزرگترین وبسایت املاک ترکیه، با معرفی بهترین ملک‌ها در کشور ترکیه جهت خرید و همچنین ارایه اطلاعاتی در زمینه مهاجرت و اقامت در ترکیه، در این مسیر همراه شما است تا با خیالی آسوده برای آینده خود برنامه ریزی کنید. همچنین برای اطلاع از قیمت خانه در ترکیه اینجا را کلیک کنید.

*در مطالب بعدی شما را با جزییات بیشتری از روند اخذ اقامت ترکیه و چگونگی زندگی بهتر  در کشور ترکیه آشنا خواهیم کرد، پس اگر به دنبال بهترین روش برای اخذ اقامت ترکیه هستید مطالب بعدی ما را جتما دنبال کنید.

نویسنده: مهزاد پوررکنی