برنامه‌ های کاربردی مهاجران ترکیه ،۱۵ برنامه مفید که به درد می خورد!

برنامه‌ های کاربردی مهاجران ترکیه

پیشرفت تکنولوژی به گونه‌ای است که، اهمیتی ندارد چه دستگاهی داشته باشید، میلیون‌ها برنامه وجود دارد که زندگی را برای مهاجران ساکن ترکیه آسان‌تر می کنند. گرچه نقل مکان به اینجا ممکن است اضطراب‌آور باشد، اما برای همه‌ چیز و هر چیزی برنامه‌ای وجود دارد که به مهاجران کمک می کند با آرامش زندگی بکنند. چه از اپل یا اندروید استفاده بکنید یا طرفدار اصلی برنامه‌های روی کامپیوتر باشید، تکنولوژی به ما کمک می کند تا زبان‌ها را بیاموزیم، از مسایل مختلف مطلع باشیم، امور مالی‌مان را مدیریت بکنیم، با دیگران در تماس باشیم، برای کارهایمان برنامه‌ریزی بکنیم، و حتی با دیگران قرار ملاقات بگذاریم. بنابراین از میان برنامه‌های زیادی که برای انتخاب دارید، کدام یک از همه بهتر است؟ در ادامه به برنامه‌ های کاربردی مهاجران ترکیه می پردازیم. “قبل از پرداختن به مبحث برنامه‌ های کاربردی مهاجران ترکیه اگر قصد خرید ملک در کشور ترکیه را دارید بر روی عبارت “خرید ملک در ترکیه” کلیک کنید و خانه مورد نظر خود را پیدا کنید.”

برنامه‌ های کاربردی مهاجران ترکیه

برنامه‌ های کاربردی مهاجران ترکیه

استفاده از برنامه‌های بومی

توصیه می کنیم اول از برنامه‌های بومی استفاده بکنید، بخصوص اگر در شهرهای بزرگ مانند استانبول، آنکارا و ازمیر زندگی می کنید. برنامه‌های بومی حجم زیادی از اطلاعات مفید را درباره برنامه‌های زمانی در اختیار شما می گذارند، مانند زمان برگزاری رویدادهای برنامه‌ریزی شده، ساعات اوج ترافیک، برنامه زمانی وسایل نقلیه، زمان بازگشایی مکان‌های تجاری، و همچنین برای بازدید از جاذبه‌های بومی و مکان‌های دیدنی دفترچه‌های راهنما را فراهم می کنند. برنامه CityMap2Go هم برای مهاجرانی که تازه‌وارد هستند یا برای کسانی که در ترکیه گردش می کنند، بی نهایت مفید است. این برنامه بر روی iphone یا ipad قابل استفاده است، بدون اینترنت نقشه‌ها را نشان می دهد، رستوران‌ها، بارها، و جاذبه‌های توریستی را پیشنهاد می دهد، و با این برنامه می توانید جدیدترین وبلاگ‌های مسافرتی و مقالات را درباره هر مقصدی بخوانید.

یادگیری ترکی و انجام ترجمه

در تعداد زیادی از ساحل‌های دریای مدیترانه‌ و دریای اژه، خیلی از مردم به انگلیسی صحبت می کنند. با این حال، اگر مهاجران چند لفظ ترکی و اصطلاحات ابتدایی رایج در زندگی روزمره و مکالمات را بدانند، زندگی در ترکیه آسان‌تر می شود. اینجا است که برنامه Hands on Turkish کمک می کند تا مهاجران ترکیه‌ای نه تنها به این زبان صحبت بکنند بلکه با آن متن‌ها را بخوانند و بنویسند. اتحادیه اروپا این برنامه را ساخته است. آنها با این برنامه دوره خودآموز مبتدی را برای کسانی فراهم کرده اند که ساکن ترکیه هستند، یا به آن سفر می کنند و در این کشور کارهای تجاری انجام می دهند. البته، برای ترجمه فوری، به طور وسیع از برنامه Google Translate استفاده می شود، حتی ترک‌ها هم از این برنامه استفاده می کنند. وقتی خیلی مشغول کار هستید، و با فردی بومی صحبت می کنید یا در سوپرمارکت دنبال مواد خوراکی می گردید، برای ترجمه متن‌ها، حین گفتگو یا مکالمات با دوربین، از این برنامه استفاده بکنید.

مدیریت امور مالی شخصی

یکی از سخت‌ترین تغییرات سبک زندگی برای مهاجران این است که در دو کشور متفاوت و با ارز‌های متفاوت به امور مالی‌شان بپردازند. برنامه XE Currency که اطلاعات زنده و به ‌روز را درباره نرخ مبادله ارز ارایه می دهد، با بیشتر از ۵۵ میلیون بار دانلود از برنامه‌های بسیار پرکاربرد است. برای زمانی که بسیار مشغول به کار هستید استفاده از این برنامه عالی است، اما برای اینکه تصویری کلی از امور مالی‌تان داشته باشید، Moneyspire را توصیه می کنیم. نرم افزار مالی شخصی‌شان متأسفانه بر روی اندروید قابل استفاده نیست، اما اپل و کاربران کامپیوتر امور مالی‌شان را در یک مکان مدیریت می کنند، چون این نرم افزار بیش از ۳۰ ارز متفاوت را پیشتیبانی می کند. با این برنامه می توانید درآمد و هزینه‌هایتان را به لیر ترکیه، پوند انگلیس، یورو و دلار پیگیری بکنید، برای پرداخت قبض‌ها پیغام یادآوری بگذارید، و ارزش خالص کلی حساب‌ها و بدهی‌هایتان را هم به پول ترکیه و هم به پول کشورتان مشاهده بکنید.

“برای اطلاع از قیمت روز آپارتمان در کشور ترکیه به اینجا مراجعه کنید.”

برنامه‌ های کاربردی مهاجران ترکیه

از مسایل مختلف مطلع باشید.

درحالیکه برخی از ما ترجیح می دهیم در حس خوش بی‌خبری باشیم، برخی دیگر دوست دارند از خبرها و رویدادها مطلع باشند. مهاجران ساکن ترکیه ترجمه انگلیسی وب‌سایت‌هایی مانند Daily Sabah و Hurriyet را می خوانند، اما برنامه Flipboard هر گونه خبر را از مجموعه‌ای از منابع گوناگون در اختیار شما می گذارد. این برنامه با جمع‌آوری و انتشار اخبار و اطلاعات از سرتاسر اینترنت درباره طیف وسیعی از مسایل، مانند ترکیه یا استانبول، این امکان را به کاربر می دهد تا عناوینی را که به آنها علاقه ندارد حذف بکند یا دکمه انتقال را بزند تا مقاله مورد علاقه‌اش به لیست مطالعه شخصی‌اش برود. این برنامه همه کشورهای جهان را پوشش می دهد، بنابراین مهاجران می توانند اخبار به روز را راجع به ترکیه و کشورشان بدست بیاورند، یا حتی موضوعاتی را دنبال بکنند که با اخبار روز در ارتباط نیستند، مانند آموزش، گرایش‌های رایج شهری، سفر، سرگرمی‌ها، آشپزی و عکاسی.

دوست پیدا کردن و قرار ملاقات گذاشتن

برنامه InterNations بزرگ‌ترین سازمان مهاجران در جهان است که کشورهای زیادی را پوشش می دهد، از جمله ترکیه، و هدف آنها این است که به مهاجران کمک بکنند تا در خانه جدیدشان ساکن بشوند، دوستان جدید پیدا بکنند و از رویدادهای بومی مطلع باشند. آنها در شهرهای بزرگ و مقصدهایی مانند استانبول، آنکارا و بدروم فعال هستند، و همچنین بر روی پیشرفت‌‌های اجتماعی تمرکز دارند، آنها شغل‌ها، کسب و کارها و تماس‌های حرفه‌ای برای مهاجران را پوشش می دهند. برای قرار ملاقات گذاشتن، Tinder خدمات قرار ملاقات مبتی بر موقعیت را ارایه می دهد که این امکان را برای هر دو گروه فراهم می کند تا گفتگو بکنند و در نهایت قرار ملاقات بگذارند. برای این کار هر دو گروه صرفاً باید با کشیدن دست به سمت راست بر روی دستگاه علاقه خود را بیان بکنند.

برنامه‌ های کاربردی مهاجران ترکیه

نظم دادن به کارهایتان

مهاجران شاغل یا آنهایی که به رویدادهای بومی و کارهای خیریه می پردازند گاهی اوقات نیاز دارند کار‌های روزانه‌یشان را برنامه‌ریزی بکنند، که در این مورد، ToDoist مدیر وظیفه‌ای است که برنامه‌های روزانه، هفتگی و ماهانه‌ شما را نشان می دهد و همچنین کمک می کند تا روزی پربازده داشته باشید. برنامه Wunderlist ابتدایی است اما ویژگی‌های بیشتری دارد که برای هر دو سبک زندگی حرفه‌ای و شخصی مناسب است. با این برنامه می توانید پیغام‌های یادآوری بگذارید، لیست خریدتان را بنویسید، زمان پرداخت قبض‌ها را پیگیری کنید، نظافت خانه را بین اعضای خانواده تقسیم کنید، و اینها فقط چند مثال از کارهایی است که مهاجران در سراسر جهان می توانند با این برنامه انجام بدهند.

با خانواده و دوست‌هایتان در تماس باشید.

در پایان، تکنولوژی هدف اول ما را که برقراری تماس با خانواده و دوست‌هایمان است محقق می کند، در گذشته، برقراری تماس قبض‌های بالای تلفن را به همراه داشت، این روزها از طریق Skype و Facebook Video Calls با دیگران تماس می گیریم. میلیون‌ها نفر از مردم در سراسر جهان از هر دو برنامه استفاده می کنند و این برنامه‌ها برای مکالمات شفاهی عالی هستند، اما گاهی اوقات فقط می خواهیم پیغام سریعی را بفرستیم، که در این مورد Whats App، Messenger و Viber در اول لیست قرار می گیرند. هر دو گروه نیاز است این برنامه‌ها را نصب بکنند، اما بهترین چیز در مورد این برنامه‌ها این است که رایگان هستند! از میان برنامه‌هایی که مهاجران ساکن ترکیه استفاده می کنند، این برنامه‌ها بسیار مورد استقبال هستند.

وبسایت iranturkeygroup  وابسته به گروه املاک جت، بزرگترین وبسایت املاک ترکیه، با معرفی بهترین ملک‌ها در کشور ترکیه جهت خرید و همچنین ارایه اطلاعاتی در زمینه مهاجرت و اقامت در ترکیه، در این مسیر همراه شما است تا با خیالی آسوده برای آینده خود برنامه ریزی کنید. همچنین برای اطلاع از قیمت خانه در ترکیه اینجا را کلیک کنید.

*در مطالب بعدی شما را با جزییات بیشتری از روند اخذ اقامت ترکیه و چگونگی زندگی بهتر  در کشور ترکیه آشنا خواهیم کرد، پس اگر به دنبال بهترین روش برای اخذ اقامت ترکیه هستید مطالب بعدی ما را جتما دنبال کنید.