اسکله های معروف استانبول ،از این شهر توریستی ترکیه چه می دانید؟

اسکله های معروف استانبول

استانبول بزرگترین شهر ترکیه از محبوب‌ترین شهر‌های توریستی خاورمیانه است که همه ساله از سراسر دنیا گردشگران بسیاری را به خود می‌بیند. این شهر بزرگ به عنوان مرکز اقتصاد و فرهنگ ترکیه شناخته می‌شود البته نمی‌توان از مناظر جذاب و تاریخ غنی آن نیز چشم پوشی کرد. این شهرتوریستی جاذبه های گردشگری فراوانی دارد که در گذشته به برخی از آنان پرداخته ایم، حال در این مطلب قصد داریم شما را با یکی دیگر از جاذبه های گردشگری این شهر آشنا کنیم. در ادامه به اسکله های معروف استانبول می پردازیم. با ما همراه باشید. “اگر قصد خرید ملک در کشور ترکیه را دارید پیشنهاد میکنم قبل از پرداختن به این مطلب برای آگاهی از قیمت خانه در ترکیه و پیدا کردن ملک مورد نظر خود در این کشور عبارت “خرید ملک در ترکیه” را کلیک کنید تا به صفحه مربوطه متصل شوید و آنجا خانه مورد نظر خود را پیدا کنید.”

اسکله های معروف استانبول

آشنایی با استانبول

استانبول با وسعت ۱۵۳۹ کیلومترمربع در کنار تنگه‌ی بسفر و دریای مرمره قرار گرفته است، یعنی جایی درست در مرز بین دو قاره اروپا و آسیا و همین امر باعث شده است که استانبول به لحاظ جغرافیایی شهری منحصر به فرد و تا حدودی چند ملیتی شناخته شود. بخش غربی این شهر در قاره اروپا (شبه جزیره تراکیه و جنوب بلغارستان) و بخش شرقی آن در آسیا (جزیره آناتولی و جنوب دریای مدیترانه) واقع شده است. بی شک برای کسانی که قصد اقامت در یک شهر دیگر هر چند کوتاه را دارند، دانستن شرایط آب و هوایی بسیار اهیمت دارد. این شهر به دلیل موقعیت جغرافیایی خاص دارای آب و هوای متفاوتی است و آب و هوای مدیترانه‌ای، آب و هوای گرمسیری مرطوب و آب و هوای اقیانوسی در بخش‌های مختلف شهر مشاهده می‌شود. گرم‌ترین ماه سال در این شهر با میانگین دمای هوای ۲۴ درجه مرداد (جولای) است و سرد ماه سال اسفند (فوریه) است که میانگین دما در آن به ۶ درجه نیز می‌رسد. در ادامه این مطلب به اسکله های معروف استانبول می پردازیم تا شما را با این شهر توریستی بیشتر آشنا کنیم.

اسکله های معروف استانبول

اسکه های بخش اروپایی استانبول

اسکله امین اونو : یکی از شلوغترین اسکله های معروف استانبول است که در کنار پل گالاتا قرار دارد .این اسکله روزانه شاهد تردد هزاران مسافر است که از سمت آسیایی خود را به آن میرسانند.همجواری با بازار بزرگ و دسترسی آسان به محلات مرکزی شهر باعث استقبال زیاد از آن است .مسیرهای تردد از این اسکله :کادیکوی ، اسکودار ، بشیکتاش و جزایر پرنس هستند . همچنین تور دریایی بسفر نیز از این اسکله انجام میشود . برای دسترسی به این اسکله میتوان از تراموای کاباتاش و یا متروی خط مارمارای استفاده کرد .

اسکله کاباتاش : اسکله ای مشهور در نزدیکی میدان تکسیم است که چندسالی برای توسعه و عمران ، اسکلهء اصلی آن مسدود بود  اما به تازگی اسکله ای مجهز و شیک بازگشایی شده که برای رسیدن به جزایر ، ایمن اونو و کادیکوی و همچنین تور بسفر فعال است . این اسکله از طریق تراموای کاباتاش و متروی تکسیم قابل دسترسی است .

اسکله بشیکتاش : اصلی ترین اسکلهء نوار بسفر در سمت اروپایی و منطقه است که در کنار ترمینال اتوبوس و دلموش واقع شده . از این اسکله میتوان به جزایر پرنس ، کادیکوی و تور بسفر دسترسی داشت . برای رسیدن به آنجا میتوانید از تکسیم ، وَنهای بشیکتاش – تکسیم را سوار شوید

اسکله ینی کاپی : اگر از محلهء آکسارای به طرف دریا بروید ، کشتیهای مسافربری لنگر انداخته در اسکلهء ینی کاپی را خواهید دید . این اسکله یکی از بزرگترین اسکله های منطقهء مرمره است که به بستانجی ، باکرکوی ،کادیکوی و گاهی هم به آوجیلار اتوبوس دریایی (کشتی ) دارد . همچنین برای رفتن به یالوا ، بورسا،چینارجیک و آرموتلو میتوان از این اسکله استفاده کرد . این اسکله دارای کشتیهایی است که در بعضی از مسیرها میتوانید با ماشین خود وارد آنها بشوید.

بیشتر بخوانید: جزایر دیدنی استانبول ،جزیره های پرنس ترکیه را بشناسید!

“برای اطلاع از قیمت روز آپارتمان در کشور ترکیه به اینجا مراجعه کنید.”

اسکله های معروف استانبول

اسکله های بخش آسیایی استانبول

در آن سوی بسفر ، در قسمت آسیایی ، اسکلهء مشهور اوسکودار قرار دارد

اسکله اوسکودار مانند همتای اروپایی خود امین اونو پر از مسافر است که سفرهای روزانه ء خود را از این اسکله ترتیب میدهند . قرارگیری  در کنار ترمینالِ اصلی ترین خطوط اتوبوس در سمت آسیایی هم از جمله دلایل شلوغی این اسکله است . از اوسکودار شما میتوانید به : امین اونو ، اورتاکوی و تور بسفر بروید . با متروی خط مارمارای میتوانید به این اسکله برسید .

اسکله کادیکوی : تقریبا در نزدیکی اوسکودار قرار دارد . برای رسیدن به کاباتاش ، یالوا ، جزایر پرنس ،بشیکتاش و امین اونو میتوانید از این اسکله استفاده کنید . همچنین برای محلهء ساریر یک خط ویژه دریایی در این اسکله وجود دارد . برای رسیدن به آن میتوانید در سمت آسیایی از متروی کادیکوی استفاده کنید .

اسکله بستانجی :  در حاشیه دریای مرمره در سمت آسیایی قرار دارد و یکی از پرتردد ترین اسکله های معروف استانبول است . پارک ساحلی زیبایی در کنار آن قرار دارد که محل مناسبی برای وقت گذراندن قبل از سوار شدن به کشتی است . این اسکله از قدیمی ترین اسکله های فعال استانبول است که برای رسیدن به کاباتاش ، جزایر پرنس ، خلیج شاخ طلایی ، یالوا و گاهی نیز آوجیلار میتوان از آن استفاده کرد . از تکسیم به این اسکله وَنهای زرد رنگ حضوردارند. هرکدام از این اسکله ها بنا بر ضرورت فصل و مراسمی خاص ، ممکن است خط ویژه ای را به برنامه خود اضافه کنند .

وبسایت iranturkeygroup  وابسته به گروه املاک جت، بزرگترین وبسایت املاک ترکیه، با معرفی بهترین ملک‌ها در کشور ترکیه جهت خرید و همچنین ارایه اطلاعاتی در زمینه مهاجرت و اقامت در ترکیه، در این مسیر همراه شما است تا با خیالی آسوده برای آینده خود برنامه ریزی کنید. همچنین برای اطلاع از قیمت خانه در ترکیه اینجا را کلیک کنید.

*در مطالب بعدی شما را با جزییات بیشتری از روند اخذ اقامت ترکیه و چگونگی زندگی بهتر  در کشور ترکیه آشنا خواهیم کرد، پس اگر به دنبال بهترین روش برای اخذ اقامت ترکیه هستید مطالب بعدی ما را جتما دنبال کنید.

نویسنده: فربد محمدحسینی